4ZupTutoriale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

4ZupTutoriale

Hackuri, *Tutoriale, *Metin2, *
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 [GHID] Ninja pumnale

In jos 
AutorMesaj
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Mesaje : 163
Data de inscriere : 08/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Bacau,Onesti

[GHID] Ninja pumnale Empty
MesajSubiect: [GHID] Ninja pumnale   [GHID] Ninja pumnale Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 9:55 am

Asa cum spune si titlul tutorialul nu este facut de mine Neutral eu doar l-am tradus.

Introducere:

In opinia lui Ryan, aceasta clasa este cea mai placuta pentru a juca. Suntem foarte echilibrati in privinta PvP( Player vs. Player ), si PvM( Player vs. Monstru), desi cealalta clasa atac-rapid ( Arahanul- razboinic corp pentru. pentru cei care nu stiu), au un avantaj asupra noastra datorita vitezei mari si paguba extrema cu buffuri ( ex: Aura). Noi nu avem buffuri, si ce-i drept, nici nu avem nevoie!

Status:

Cred ca asta este cheia celei mai importante parti in a explica de unde ne procuram noi puterea. Lasati-ma sa incerc sa explic intr-un mod simplu:

CON( VIT): Ne va da mai mult HP ( PV) si AC ( Aparare)
INT: Pentru noi nu are niciun folos
STR: Acesta este foarte subestimat punct pentru. status de multi, poate nu veti crede asta dar de aici ne procuram cea mai multa putere pentru primele 3 competente: Getaway ( Pumnal Rulant), Rapid Charge ( Atac fulger) si Ghost Attack ( Ambuscada). Acesta va adauga de asemenea o mica cantitate de atac si competentei Poison Nova ( Nor Otravit) datorita puterii de atac in crestere.
DEX: Acesta este un fel de punct ce creste atacul magic si de asemenea si puterea de atac cu putine puncte. In timp ce creste incetisor atacul a Getaway, Rapid Charge si Ghost Attack de la baza puterii de atac in crestere. Cea mai mare diferenta o veti observa crescand acest status este atacul crescut al Poison Nova. Aceasta competenta prospera cu cat ai mai mult DEX. Practic avant pe pumnalele voastre 12DEX 10% Demi ( Semi-om) va afecta competenta Poison Nova in acelasi mod. Un ultim efect al DEX-ului este acela ca la fiecare 3 puncte adaugate, veti primi un punct DR-Down Resistance ( Rezistenta la cadere sau cum e). Asta inseamna 1 dmg. redus, nu cred ca inseamna un procent de dmg. redus dar cu siguranta face o diferenta uriasa in PvM dar si in PvP.

Deci cum ar trebui sa va cresteti statusul pe caracterul vostru:
Va sugerez sa faceti 40 puncte CON intai pentru a adauca ceva HP si AP( atac). Dupa asta, faceti full DEX si full STR in ordine pentru a face destula paguba impotriva monstrilor si in PvP.

Competente:

Asta e preferinta personala a lui Ryan, dar cred ca este calea cea buna de urmat.

Primul Master: Getaway ( Pumnal rulada Smile) rulant desigur), cred ca e posibil ca acesta sa fie cea mai folositoare competenta pe care o detinem, poate ca aceasta nu are cea mai mare paguba, dar este cu siguranta foarte interesanta deoarece in medie produce de 3 ori paguba datorita combo-ului produs de rulare daca este folosita la timpul potrivit dar si din causa otravirii oponentului, spre stresarea acestuia. Daca te-ai impotmolit intr-o situatie din care trebuie sa iesi iar curand vei muri ? Aceasta competenta este salvarea ta.

Cel de-al 2-lea Master: Ghost Attack ( Ambuscada) ofera o mare valoare a pagubei atunci cand este combinata cu Stealth ( Camuflaj) pentru PvP, in general vei fi nevoit sa te strecori prin spatele oponentului pentru a produce o paguba si mai mare.

Cel de-al 3-lea Master: Rapid Charge ( Atac Fulger), produce o paguba buna si aceasta, anumite persoane vor alege aceasta competenta inaintea Ambuscadei, in cazul in care acestia vor sa cumpere carti mai ieftine, printre altele aceasta este o competenta distractiva de folosit. Daca te aflii vreodata blocat intr-un perete, fiind amagit de oponentul tau? Atunci de ce nu il surprinzi si te avanti langa el folosing aceasta competenta.

Cel de-al 4-lea Master: Intotdeauna alegeti Poison Nova ( Nor Otravit). Aceasta competenta este arma voastra secreta in PvP, in cazul in care gasiti o persoana cu o valoare mare de rezistenta impotriva pumnalelor... sa zicem 60%, Ambuscada voastra produce 3k atac, norul vostru inca va produce paguba completa pentru ca aceasta competenta este una din clasa magie. Mai degraba las Camuflajul ca ultimul Master atata vreme cat este o competenta des estimata drept inutila daca oponentii se indeparteaza de tine atat timp cat esti camuflat

Cel de-al 5-lea Master: in final Stealth ( Camuflaj), buna cand este combinata cu Ambuscada daca un oponent nu este constient de faptul ca tu esti prin preajma, strecurandute in spatele oponentului si intotdeauna folosind Ambuscada. O alta trasatura folositoare in afara de cresterea atacului, poti schimba usor echipamentul daca folosesti Camuflajul in timpul unui razboi.

Cum sa cresti si sa iti echipezi caracterul:

La nivelurile scazute de la 21-50 trebuie sa va petreceti majoritatea timpului facand lure pentru altii, pot incerca sa va sfatuiesc un singur lucru, poate veti dori sa incercati cateva din aceste nivele de la 42 in sus singuri omorand orci negri pentru dinti de orc ca sa terminati misiunea de la biolog. 10 puncte la viteza de miscare sunt prieten cu voi la un nivel mic, daca nu aveti probleme cu dintii de orc, va sfatuiesc sa omorati esotericii de langa templu, faceti nivele aici, astfel veti avea destule carti ale blestemelor pentru a termina misiunea de lv. 40 de la biolog de asemenea. De la nivelul 50 in sus, va sfatuiesc sa incercati sa intrati in V1 sau V2, chiar si un monstru pe rand este destul pentru a face un nivel pe zi.

Pentru echipament, cel mai bun sfat ce va pot da este sa incercati sa aveti noroc la bestiali, pe deasupra va poate pica un FMS bun pentru lv, iar daca faceti destui bani, si un BLD isi va face treaba.

Acum cred ca ar trebui sa spun ce status este folositor pentru a creste. In setul meu folosesc:
_13% Necunostinta
_46% Critic
_ HP desigur...
_23% Sansa de a bloca atacul corporal
_ 8% Sansa de a anula atacul cu sageti
_20% Paguba absorbita de hp
_ 8% Viteza de atac ( de la incaltaminte)

Si aceste statusuri sunt cu adevarat ceva de care veti avea nevoie, din moment ce vei fi un nivel mic si esti inca la inceput, si nu ai prea multi bani de cheltuit, va sugerez ca cautati iteme cu necunostinta, putant fi obtinuta pe incaltari/pumnale/colier. Este cel mai ieftin si mai efectiv status momentan pe care il poti folosi la un nivel mic, la urma urmelor, monstrii nu te pot rani daca ei nu se pot misca!

Sfat pentru folosirea tipurilor de pumnale incepand cu lv. 75. Eu personal, intotdeauna si pentru totdeauna voi folosi Devil Wing Chakrams (Chakrame Aripa Demon) pentru crescut, deoarece au cel mai mare atac dintre toate pumnalele din joc, o mare viteza de atac la +9 (26%) dar si sansa de a primi o mare paguba medie pentru PvM. Siamezele va pot ajuta, dar in opinia mea sunt incete si slabe la atac.

Vreau sa le reamintesc cititorilor un singur lucru, statusul va vi intotdeauna cel mai important factor intr-un item bun. Poti avea toate itemele+9 si totusi sa fi batut de o persoana cu niste iteme +6... statusul este cheia in orice situatie.

Un simplu sfat pentru PvP:
Mereu concentrati-va pe resistenta voastra intai, aceasta este cea mai importanta parte in PvP, cum te astepti sa omori pe cineva daca nu poti rezista la o runda de competente din partea sa? Luati-va intai setul vostru cu rezistenta apoi concentrati-va pe vs. de baza pe arma, coif, si alte iteme, odata ce sunteti gata, incepeti sa va concentrati pe chestiile supreme. =d>

EDIT: Nota1: Nu am folosit Google Translate. /Smile
Nota2: Este un ghid folositor pentru server. oficiale, pentru playeri incepatori sau persoane ce au cunostinte medii despre Metin2.
Sus In jos
https://4zup.forumgratuit.ro
 
[GHID] Ninja pumnale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [GHID] Ninja Lame & Arc
» Cum faci un war,ninja,sura sau saman pentru PVP
» [GHID]lvl 1-lvl 80
» [GHID]Bara din joc.
» [GHID] Distributie EXP

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4ZupTutoriale :: Metin2 :: Tutoriale & Ghiduri :: Ghiduri-
Mergi direct la: